Історична довідка села Волошки

Село Волошки є географічною точкою центру Волині розташоване на південний схід по відношенню до райцентру. Віддаленість населеного пункту 10 км до міста Ковель і 65 км до міста Луцьк.  Перші спогади про село Волошки датується 1433 роком за церковно-приходськими книгами, на той час відносилось до Любитівської волості Ковельського повіту. За 11 верст від села знаходилась найближча поштово-телеграфічна станція у місті Ковелі, найближча залізнична станція за 3 версти в Любитові. Волошки розташовані на низовині яку перетинала невелика річка, що брала початок з лісових джерел та боліт, а біля села Колодниця впадала в річку Турію. По праву сторону цієї річки розташоване було село, а по ліву –церква з «причтовой» садибою.

Пізніше село Волошки згадуються під назвою Волохи, як маєток москвитянина Кирила Зубцовського в акті від 2 липня 1590 року. Сама назва Волохи пішла від першого поселення – боярина Волоха.

Історичною та архітектурною пам’яткою в селі є православний храм, який датується початком ХVІІ століття.

Населення станом  на 1 січня 2017 року становило 569 чоовік. В селі функціонує загальноосвітня школа I-II ступеня, в якій навчається 64 учні, фельдшерсько-акушерський пункт. Зареєстровано два заклади торгівлі. Село Волошки славиться працьовитими людьми, де проживає Герой соціалістичної праці Приходько Ніна Захарівна.