Перерахунок пенсій з 1 березня 2019 року.

Дата створення: 09:21 11.03.2019

Важливим етапом пенсійної реформи, яку започатковано у жовтні 2017 року, є закріплене в Законі України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» осучаснення пенсій, тобто їх обов’язковий автоматичний перерахунок відповідно до показників інфляції і зростання заробітної плати в країні. Цього року вперше, і надалі щорічно, пенсії індексуватимуться автоматично, без додаткового законодавчого врегулювання, так як це передбачено частиною 2 статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Формула обчислення основного розміру пенсії є незмінною і враховує тривалість стажу особи (коефіцієнт стажу), величину заробітної плати, яку вона отримувала (коефіцієнт заробітної плати), а також рівень середньої заробітної плати по країні – спеціальний показник для розрахунку пенсійних виплат. Якщо перші два показники є індивідуальними у кожного громадянина, то третій – однаковий для всіх, кому пенсія призначається в певному році. Саме цей показник і буде щороку переглядатися, а отже і збільшуватиметься основний розмір пенсійної виплати.

Дата створення: 16:06 18.12.2018

КОНКУРС