Програма поліпшення медичної допомоги, підтримки найменш соціально-захищених верств населення в частині охорони здоров’я на 2017-2020 роки

рішенням  сільської  ради

28.07.2017 р.  № 4/4

ПРОГРАМА

ПОЛІПШЕННЯ  МЕДИЧНОЇ  ДОПОМОГИ

ПІДТРИМКИ  НАЙМЕНШ  СОЦІАЛЬНО-ЗАХИЩЕНИХ  ВЕРСТВ

НАСЕЛЕННЯ  В  ЧАСТИНІ  ОХОРОНИ  ЗДОРОВ’Я

НА 2017-2020 РОКИ

Загальні  положення

Програма  спрямована  на забезпечення  комплексного  підходу  до  покращення  медичного  обслуговування  населення  сільської  ради, демографічних  показників, зниження  захворюваності, особливо  інфекційними  хворобами, продовження  середньої  тривалості  життя, пропаганди  здорового способу  життя, зміцнення  матеріально-технічної  бази  лікувальних  закладів.

Аналіз  демографічних  показників  невтішний. Смертність  перевищує  народжуваність. На  протязі  багатьох  років  природний  приріст  населення  від’ємний. Збільшується  захворюваність  на  туберкульоз, особливо  деструктивні  форми. Зростає  кількість  хворих  на  цукровий  діабет, онкологічних  хворих.

Основні  причини  та  умови, що  сприяють  виникненню  такого  стану, пов’язані   з  соціально -  економічними  загальнодержавними  процесами:

1.Погіршення    санітарного  стану  в населених пунктах.

2.Неможливість  закупівлі  діагностичної  апаратури  в  зв’язку  з  ї  високою  вартістю.

3.Неспроможність  населення  своєчасно  пройти  необхідні  обстеження  та  забезпечити  себе  медикаментами.

4.Відсутність  необхідної медичної  літератури та  наочної  агітації  для  пропаганди здорового способу  життя.

5.Відсутність  належного  фінансування  лікувальних  установ  сільської  ради.

Мета

Метою  Програми  є   покращення  якості  та  ефективності  надання  медичної  допомоги  населенню, зміцнення  здоров’я   всіх  верств  населення, покращення  демографічної  ситуації, створення  умов  для  формування  здорового  способу  життя.

Основні   завдання   програми:

• збереження  єдиної  системи  охорони  здоров’я   та  її  розвиток;
  • забезпечення  життєво  важливих  інтересів  держави  і  суспільства  у  сфері  охорони  здоров’я;
  • розроблення  організаційно-правових  засад  діяльності  щодо  покращення  медичної  допомоги  населенню;
  • удосконалення  та  підвищення  ефективності  роботи, пов’язаної  з  покращенням  якості  медичної  допомоги;
  • ефективне  розв’язання  завдань, пов’язаних  з  поліпшенням  якості  медичної  допомоги  та  оперативне  реагування  на  обстановку;
  • покращення  матеріально-технічної  бази  лікувальних установ  сільської  ради;
  • покращення  медикаментозного  забезпечення  лікувальних  установ  сільської  ради;
  • підвищення  рівня  обізнаності  населення  з  питань  збереження  здоров’я  та  здорового  способу життя;
  • визначення  потреб  і  пріоритетів  в  організації  покращення  якості  і  ефективності  медичної  допомоги;
  • недопущення  використання  на  інші цілі  бюджетних  коштів, виділених  на  охорону  здоров’я.

Фінансове  забезпечення  Програми:

Забезпечення  реалізації  Програми  здійснюється  за  рахунок  коштів  державного  та  місцевого  бюджетів, а  також  зацікавлених  суб’єктів  підприємницької  діяльності  усіх  форм  власності, громадських  організацій, інших  джерел, не  заборонених  законодавством.

Механізм  управління    та  здійснення  контролю за  виконанням  Програми

Для  координації  роботи   та  здійснення  контролю  за  виконанням  Програми    обов’язки  контролю  покласти  на   орган  місцевого  самоврядування.