Програма соціального захисту населення Колодяжненської сільської ради на 2017-2020 роки

рішенням  сесії сільської  ради

28.07.2017  р.   № 4/4

ПРОГРАМА

СОЦІАЛЬНОГО  ЗАХИСТУ  НАСЕЛЕННЯ

КОЛОДЯЖНЕНСЬКОЇ  СІЛЬСЬКОЇ  РАДИ  НА 2017-2020 РОКИ

Загальні  положення

Програма  соціального  захисту  населення  сільської  ради  підготовлена  відповідно   до  Законів  України  „Про  основи  соціальної  захищеності  інвалідів  в  Україні”  від 21.03.1991 р. №873 – ХІІ, „Про  статус  ветеранів  війни, гарантії  їх  соціального  захисту”  від  22.10.1993 р. №3551 – ХІІ, „Про  основи  соціального  захисту  ветеранів     праці     та     інших     громадян     похилого  віку  в  Україні” від  16.12.1993 р. №3721 – ХІІ, „Про  державну  соціальну  допомогу  малозабезпеченим  сім’ям”  від 01.06.2000 р. №1768 – ІІІ.

На  території  сільської  ради  проживає  1169  пенсіонерів, з  них  160 ветеранів  війни; 184  інваліди, 23   дитини-інваліди,  211 багатодітних  сімей  та  86  одиноких  громадян  похилого  віку.

Мета  і  основні  завдання  програми

Програма  соціального захисту  населення  підготовлена  для  подальшого  вирішення  невідкладних  питань  організаційно-правового  та інформаційного  забезпечення, медичного, соціально-побутового, культурного  обслуговування  малозабезпечених  громадян  об’єднаної громади, здійснення  конкретних  заходів, спрямованих  на  забезпечення  права  кожного  громадянина  на  достатній  життєвий  рівень, надання  адресної  підтримки незахищеним  верствам  населення, забезпечення  підтримки  малозабезпечених  сімей, соціально-правової, трудової  та  медичної  реабілітації  інвалідів, залучення  до  співробітництва  з  державними  установами  недержавних  громадських  організацій.

При  розробці  Програми  враховувались:

• реальна  соціально-економічна  ситуація  сьогодення, внаслідок  якої  все  більша  кількість  інвалідів, пенсіонерів, багатодітних  сімей  опиняється за  межею  малозабезпеченості;
  • доцільність  поліпшення  організаційно-правового  забезпечення, надання  фінансової допомоги  та  підтримки;
  • необхідність  збереження  пріоритетних  напрямків  соціального  захисту, що  дозволить  реально  підтримувати  життєдіяльність  найбільш  соціально  незахищених  жителів  громади.

Головними   напрямками  Програми  є:

• підтримка  інвалідів, ветеранів, учасників  бойових  дій, вдів  померлих  учасників  війни;
  • надання  соціальної  допомоги  малозабезпеченим  верствам  населення  з  метою  їх   підтримки;
  • забезпечення  соціальної  і  матеріальної  допомоги  особам, які  опинились  в  екстремальній  ситуації  в  зв’язку  з  важкою  хворобою, пожежею  тощо;
  • допомога  постраждалим  внаслідок Чорнобильської  катастрофи;
  • підтримка  громадських  організацій, діяльність  яких  має  соціальне  спрямування;
  • надання матеріальної допомоги сім’ям учасників АТО, УБД, багатодітним сім’ям.

Основні  завдання  Програми

1.Відзначення  річниці  Чорнобильської   трагедії  та  виплата  ліквідаторам  одноразової  допомоги.

2.Надання  допомоги  на  обробіток  городів  малозабезпеченим  одиноким  громадянам  сільської  ради.

3.Надання  допомоги  для  одиноких  малозабезпечених  громадян  на  придбання  продуктів  харчування.

4.Відзначення  свята  Перемоги  з  виплатою  матеріальної  допомоги  ветеранам  війни.

5.Виплата  одноразової  допомоги  на  лікування  онкохворих, хворих  на  туберкульоз  та  іншим  хворим, яким  необхідні  значні  затрати  на  лікування.

6.Часткове  відшкодування  затрат  хворим, які  потребують  лікування  за  межами  області (операція  на  серце, нирки  та  інші).

7.Виплата  грошової  допомоги  вдовам  загиблих  і  померлих  фронтовиків.

8.Надання  одноразової  допомоги  на  здешевлення  обмолоту  зернових  культур  для  малозабезпечених  громадян.

9.Відзначення  Дня  Незалежності  і  виплата  малозабезпеченим  жителям  і  старожилам  одноразової  допомоги.

10.Надання  допомоги  незрячим  інвалідам.

11.Виплата  одноразової  допомоги  на  придбання  слухових  апаратів.

12.Відзначення  Міжнародного  Дня  людей  похилого  віку і  надання  одноразової  допомоги.

13.Відзначення  Міжнародного  Дня  інваліда  і  надання  одноразової  допомоги.

14.Надання  одноразової  допомоги  малозабезпеченим, незахищеним  громадянам  на  лікування.

15.Надання матеріальної допомоги сім’ям учасників АТО, УБД, багатодітним сім’ям.

Фінансове  забезпечення  Програми  соціального  захисту  населення

Фінансування  на  виконання  Програми  здійснюється  за  рахунок  місцевого  бюджету  із  залученням  інших  джерел  фінансування, не заборонених  законодавством.

Очікувані  результати  реалізації  Програми

Покращення  побутових  умов  проживання, медичного  обслуговування  найменш  соціально  захищених  верств  населення.

Забезпечення  рівня  життя  громадян  не  нижчого  від  прожиткового  мінімуму.