Програма забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених бітьківського піклування та осіб з їх числа на 2018-2022 роки

рішенням  сільської  ради

20.12.2017 р.  № 10/8

ПРОГРАМА

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЖИТЛОМ ДІТЕЙ-СИРІТ, ДІТЕЙ,

ПОЗБАВЛЕНИХ БАТЬКІВСЬКОГО ПІКЛУВАННЯ

ТА ОСІБ З ЇХ ЧИСЛА НА 2018-2022 РОКИ

1.Загальні положення

Законодавчим підґрунтям для розроблення  Програми є Закони України «Про охорону дитинства», «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», Указу Президента України від 16 грудня 2011 року № 1163/2011 «Про питання щодо забезпечення прав реалізації прав дітей в Україні», наказу  Міністерства соціальної політики України від 06.11.2015 року №1092 «Про затвердження рішення колегії  Міністерства соціальної політики  України від 29 жовтня 2015 року  № 1092 «Про основні пріоритети державної політики  у соціальній сфері з питань забезпечення прав дітей в Україні».

За результатами аналізу станом на 1 грудня  2017 року по сільській раді проживає 3 дитини, позбавлені батьківського піклування та 5 дітей - сиріт. Діти проживають з опікунами які мають своє власне житло, лише 1 дитина – сирота, якій в 2018 році виповниться 18 років житлом не забезпечена.

ІІ. Мета та шляхи її досягнення

Основні положення Програми спрямовані на вирішення пріоритетних завдань державної політики у сфері забезпечення житлових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа:

1) ведення обліку нерухомого майна, права власності на яке мають діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;

2) вивчення технічного стану житлових приміщень, що перебувають у власності дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

3) упорядкування житла, що перебуває у власності дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

4) вивчення потреб у забезпеченні дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа упорядкованим соціальним житлом;

5) ведення обліку дітей -  сиріт,  дітей позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, які мають право на отримання соціального житла.

Виконання Програми сприятиме реалізації права дітей – сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа на упорядкування житла, що належить їм на праві власності.

ІІІ. Обсяги та джерела фінансування

Фінансове забезпечення  Програми  здійснюється за рахунок місцевого  та районного бюджетів, можуть також залучатися кошти з інших джерел відповідно до чинного законодавства.

IV. Очікувані результати виконання Програми

Виконання Програми дасть змогу:

1) забезпечити збереження житла, що є власністю дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

2) провести обстеження стану житлових приміщень, що перебувають у власності дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та оцінку вартості упоряджувальних робіт;

3) реконструювати чи відремонтувати житло, до якого будуть повертатись діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування;

4) запобігти незаконному  відчуженню житла, право власності чи право користування яким  мають діти-сироти чи діти, позбавлені  батьківського піклування.

V. Основні напрями та заходи щодо реалізації Програми

1.Попередження втрати житла дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування:

1) вжиття заходів щодо попередження незаконного відчуження житла та майна , що належить або яким користуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;

2)встановлення опіки над житлом та майном, право власності на яке мають діти -сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;

3)сприяння виготовленню правовстановлюючих документів на житло та майно, яке мають діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.

2.Приведення в належний стан житлових приміщень, що перебувають у власності дітей-сиріт, та дітей позбавлених батьківського піклування, та проведення обстеження стану житлових будинків, що перебувають у власності дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування.

3.Взяття дітей- сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які досягли 16 років та у яких відсутнє житло, на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов.