Історична довідка села Черемошне

Черемо́шнесело в Україні, в Ковельському районі Волинської області. Населення становить 554 особи.

Територія сучасного Черемошне була заселена з давніх - давен. Слідуючи легенді можна припустити, що наше село було засноване в середині 14 – го століття, в період коли на Волині влада Золотої Орди значно послабилась і Волинь потрапила під владу Литви. Волинське князівство вело боротьбу проти литовських і польських феодалів. Як стверджує легенда частина воїнів відмовилась від боротьби і осіла в долині. Згодом тут виникло поселення, яке з усіх боків було оточене кам’яними мурами. А кругом його оборали два брати – близнюки.      Жителі села в основному займались обробітком землі і розведенням худоби. Та ж легенда розповідає, що назване село в честь пана Данила Черемошнянського, який володів ним.

А ще кажуть, що раніше село потопало в черемусі і від назви цього дерева пішла назва нашого села – Черемошне.

Село розкинулось в довжину більше як на 2 верстви і в ширину на одну версту, розділене на три вулиці. Одна звалась «Верес», де раніше ріс дубовий і сосновий ліс з кущами – вересом. Друга вулиця – «Білінська», названа так через те , що тут жили селяни, які носили прізвище Білінців. Третя вулиця – «Мала», названа так тому , що вона порівняно з першими, була малою.

Нікому не відомо коли і хто збудував в селі церкву. Церква в селі була Покровська, дерев’яна. І збудована на старому кладовищі.

В 1948 році в селі створили колгосп «Ватутіна», першим головою якого був Логвинюк Петро. Потім керівництво прийняв на себе Білінець Петро Андрійович, який пробув на цій посаді до воз’єднання колгоспів сіл Ломачанки та Черемошного. Пізніше до цих сіл приєдналося село Кричевичі, створивши спільний колгосп «Шлях Леніна».

Але не дивлячись ні на що село будувалося, в 1956 році було збудовано школу, до того вчились по хатах, в школі навчалося 106 учнів. В перший клас пішло 20 учнів.

Згодом в 1964 році було збудовано контору, медпункт, бібліотеку. В 1966 році було проведено світло. В 1987 році прокладено дорогу, в село почав курсувати автобус. В 1994 році в селі відкрили лісництво, а в 2004 році збудовано новий корпус школи. 2007 рік добудовано другий корпус школи.