Історична довідка села Уховецьк

Давня  легенда згадує про чумаків, що проїжджали по уховецькій землі. Місцевість, по якій простяглася дорога, була болотиста і чумаки, погейкуючи на волів, вживали слово «Хвець», «Хвець!» І зараз ще  с. Уховецьк часто називають «Ховецьк».Поєднанням двох слів: назви озера Ухо і вигуку «Вець» утворилась назва села.

На південь від села знаходиться озеро «Вухо» (тепер «Ухо»). Воно має форму людського вуха. Озеро використовувалось для розведення та охорони цінної риби. Біля озера розташований спортивно-туристичний табір відпочинку «Оберіг».

Населення станом  на 1 січня 2017 року становить 797 чоовік. В селі функціонує загальноосвітня школа I-IIІ ступеня, в якій навчається 82 учні, при школі діє історично-краєзнавський музей, дитячий дошкільний заклад «Сонячний промінчик», де виховуються 45 діток, амбулаторія ЗПСМ, яка обслуговує населення сіл Уховецьк, Кричевичі, Ломачанки, Черемошна, бібліотека,  сільський клуб, відділення поштового звязку, державна дільниця ветеринарної медицини

На території села Уховецьк фінансово-господарську діяльність здійснює сільськогосподарське  підприємство «Васюти», фермерське господарство «Темп». Зареєстровано три  заклади торгівлі. Діє православна церква Київського патріархату.